برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی در ادب فارسی و فرهنگ ایرانی و اسلامی

:::آرشیو:::


کد : 579
بازدید 303 بار
نویسنده: سعید امیدی
تاریخ انتشار 16 اسفند ماه 1396 ساعت 15:35
مطلب قابل چاپ

   دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه در مورخه 16 اسفند ماه 1396 مراسم اقتصاد مقاومتی در ادب فارسی و فرهنگ ایرانی و اسلامی را برگزار نمود.

در این مراسم که با حضور دکتر ساجدی امام جمعه، روسای ادارات و شاعران نامدار شهرستان و استان وهمچنین استادان، کارکنان و دانشجویان برگزار گردید، ابتدا دکتر زمانی رییس واحد به ایراد سخنرای پرداخت و پس از عرض تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زهرا(س) و روز زن و خیر مقدم به حضار محترم یاد وخاطره شهدا وامام عزیز را گرامی داشتند و برای مقام معظم رهبری و مسئولین خدمتگزار نظام اسلامی  توفیق روزافزون از درگاه الهی مسئلت نمودند. سپس خاطرنشان کردند اقتصاد مقاومتی یکی از گفتمان های نظام اسلامی است که براساس منویات مقام معظم رهبری شکل گرفته وچنانچه به درستی اجرا شود، کشور به استقلال اقتصادی کامل می رسد و الگوی اقتصادی خوبی برای مدیریت کشورها ارائه می شود. سپس گفتند اقتصاد مقاوتی تکیه کردن به توانمندی ها و ظرفیت های داخلی بجای وابسته بودن به مرزهای بیرونی است، لذا باید در زمینه ارتقای تولید ملی و استفاده از فرصت های اقتصادی جهت تقویت نظام جمهوری اسلامی و خدمت به ملت بزرگ ایران بویژه اشتغال برای جوانان، تلاش صادقانه و موثر داشته باشیم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر ساجدی امام جمعه محترم آستانه اشرفیه به ایراد سخنرانی پرداخت و روز زن را تبریک گفتند و خاطرنشان کردند ما در دنیا منشا اثر هستیم وتولید ملی و اشتغال دومسئله محوری در حوزه مسائل اجتماعی و اقتصادی است و  به نظر می آید که این همایش در حد خود به لحاظ جهت گیری با آن چه که هدف گذاری شده هم سو است برای این که جلب توجه اساتید ، دانشجویان و هنرمندان به این مقوله ، خودش موضوعیت دارد و مهم تر از آن جلب مشارکت آن ها برای  ترویج فرهنگ مربوط به این موضوعات  است.

    امام جمعه آستانه اشرفیه در این همایش درباره  علل برگزاری این همایش و در دستور کار قرار دان موضوع اقتصاد مقاومتی با مقوله فرهنگ  گفت: علت این که ما در شورای فرهنگ عمومی این موضوع را در دستور قرار دادیم این بود رفتارعامه مردم را در همه حوزه ها منجمله این موضوع مهمی که ازسیاست های مهم جاری نظام است ارتقا ببخشیم.

در پایان این همایش شاعران سروده های خود را که درحوزه اقتصاد مقاومتی سروده بودند قرائت کردند.

 

 

تصاویر مربوطه
Phoenix:تصویر0 از 19تصویرPhoenix:تصویر1 از 19تصویرPhoenix:تصویر2 از 19تصویرPhoenix:تصویر3 از 19تصویرPhoenix:تصویر4 از 19تصویرPhoenix:تصویر5 از 19تصویرPhoenix:تصویر6 از 19تصویرPhoenix:تصویر7 از 19تصویرPhoenix:تصویر8 از 19تصویرPhoenix:تصویر9 از 19تصویرPhoenix:تصویر10 از 19تصویرPhoenix:تصویر11 از 19تصویرPhoenix:تصویر12 از 19تصویرPhoenix:تصویر13 از 19تصویرPhoenix:تصویر14 از 19تصویرPhoenix:تصویر15 از 19تصویرPhoenix:تصویر16 از 19تصویرPhoenix:تصویر17 از 19تصویرPhoenix:تصویر18 از 19تصویر