دانشگاه آزاد اسلامی آستانه اشرفیه - انتخاب واحد و رشته های تحصیلی

انتخاب واحد و رشته های تحصیلی (مقطع کاردانی ناپیوسته، کاردانی پیوسته، کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد) و دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی آستانه اشرفیه، سایت رسمی و راه های ارتباطی ...
کد : 1074
تاریخ انتشار 09 فروردين ماه 1399 ساعت 23:50

دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه با هدف گسترش آموزش عالی سال ۱۳۸۶ به صورت مرکز دانشگاهی و با پنج رشته کاردانی فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد که با تلاش و همدلی پرسنل و ریاست وقت واحد و مساعدت مسئولان شهر موفق به انجام اقداماتی در حوزه آموزشی، فرهنگی و بنیادی در جهت حفظ و توسعه شد. نتیجه همه اقدامات انجام شده در سال ۱۳۸۹، ارتقا و تبدیل این مرکز دانشگاهی به واحد دانشگاهی بود.

در ادامه به بررسی دانشگاه آزاد آستانه اشرفیه و رشته های ارائه شده در این دانشگاه خواهیم پرداخت.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه اکنون با دارا بودن حدود ۶۰۰ نفر دانشجو در ۴۰ رشته تحصیلی در مقطع کاردانی و کارشناسی نقش بسیار مهمی را در حوزه آموزشی، فرهنگی و بنیادی در سطح شهرستان ایفا می کند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه برای تحقق سند چشم انداز جمهوری اسلامی و تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی، هم اکنون دارای ۳۰ هزار ۷۸۸ متر مربع زمین تملیک شده با فضای ساخته شده آموزشی، پژوهشی، رفاهی و ... به میزان ۳ هزار و ۱۹۴ متر مربع، به عنوان یکی از دانشگاه های مطرح شهرستان آستانه اشرفیه به فعالیت خود ادامه می دهد.

دانشگاه آزاد آستانه اشرفیه با برخوداری از کادر هیئت علمی مجرب شامل ۱۷ نفر با مرتبه های عملی دانشیاری، استادیاری و مربی و علاوه بر این، دارا بودن ۱۸ نفر در بخش اداری علاوه بر نقش آموزشی و پژوهشی که در این شهرستان ایفا می کند، نقش به سزایی هم در ایجاد اشتغال داشته است.

در این واحد دانشگاهی پنج کارگاه تخصصی برای رشته های فنی، ۲ آزمایشگاه آموزشی و تحقیقاتی، ۲ سایت کامپیوتر مجهز، ۱۳ کلاس درس مجهز به ویدئو پروژکتور و چندین بخش آموزشی و رفاهی دیگر وجود دارد. در حال حاضر ریاست دانشگاه آزاد آستانه اشرفیه را آقای دکتر سیدعلی مجیدی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و معاونت دانشگاه را آقای مهدی زرینی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه بر عهده دارد.

تعداد کل دانشجویانی که تاکنون در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده اند ۴ هزار نفر است و تاکنون ۳ هزار نفر با موفقیت از این دانشگاه فارغ التحصیل شده و به مدارج علمی بالایی دست پیدا کرده اند.

یکی از اهداف دانشگاه آزاد آستانه اشرفیه برخورداری دانشجویان از امکانات گوناگون و دستیابی سریع و راحت آنان به خدمات ارائه شده توسط این دانشگاه است. در این راستا سایت رسمی دانشگاه آزاد آستانه به دو زبان فارسی و انگلیسی در دسترس دانشجویان قرار گرفته است و لینک دسترسی آن ها به صورت زیر است:

سایت فارسی: http://www.asaiau.ac.ir/portal/main/r/?lan=۱

سایت انگلیسی: http://www.asaiau.ac.ir/portal/main/l/?lan=۲

انتخاب واحد دانشگاه آزاد آستانه اشرفیه

همواره زمانبندی انتخاب واحد از مدتی قبل به اطلاع دانشجویان رسانده می شود. بر این اساس کافی است دانشجویان در روز و زمان مقرر به سامانه انتخاب واحد دانشگاه آزاد آستانه اشرفیه به آدرس زیر مراجعه کنند.

http://stu.asaiau.ac.ir/loginb.aspx

رتبه دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه

یکی از موارد سنجش رتبه بندی دانشگاه ها، میزان تولید مقالات علمی آن ها است و دانشگاه آزاد واحد اشرفی بر اساس مقالاتی که تاکنون ثبت کرده است، توانسته نسبت به مراکز هم رده خود رتبه ۲۳۱ و نسبت به مراکز علمی فعال در سطح کشور رتبه ۶۶۰ را در سال ۹۸ کسب کند.

مقالات داخلی دانشگاه آزاد اسلامی آستانه اشرفیه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه تاکنون ۶۲ مقاله در همایش ها و نشریات داخلی منتشر کرده است که از این تعداد ۱ مقاله ژورنالی و ۶۱ مقاله کنفرانسی است. در سال ۱۳۹۸ پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه بیش ترین مقالات خود را با کلید واژه های «الگوریتم کریل هرد» و «الگوریتم الهام گرفته از طبیعت» منتشر کرده اند.
مقالات بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه
بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه تا کنون ۲ مقاله در این نمایه ساز های بین المللی ثبت کرده اند.

رشته های دانشگاه آزاد آستانه اشرفیه

مقطع کاردانی ناپیوسته

معماری
کاردان فنی برق - الکترونیک
تربیت معلم آموزش زبان انگلیسی
تربیت معلم آموزش ابتدایی
تربیت معلم زبان و ادبیات فارسی
حسابداری
کاردان فنی عمران - کارهای عمومی ساختمان
علمی کاربردی فناوری اطلاعات و ارتباطات
علمی کاربردی - نرم افزار کامپیوتر

کاردانی پیوسته

ساختمان - کارهای عمومی ساختمان
علمی کاربردی - حسابداری
مکانیک خودرو - مکانیک خودرو
کامپیوتر - نرم افزار کامپیوتر
الکترونیک - عمومی
نقشه برداری - عمومی
نقشه کشی معماری - معماری
گرافیک - گرافیک

کارشناسی پیوسته

مهندسی معماری
مدیریت دولتی
حسابداری
علوم آزمایشگاهی - دامپزشکی

کارشناسی ناپیوسته

مهندسی تکنول
وژی مکانیک خودرو
مهندسی تکنولوژی عمران - عمران
مهندسی تکنولوژی نقشه برداری
مهندسی تکنولوژی کامپیوتر - نرم افزار
آموزش زبان انگلیسی
مهندسی تکنولوژی ساختمان
مهندسی تکنولوژی برق قدرت
مهندسی تکنولوژی برق - شبکه های انتقال و توزیع
مهندسی تکنولوژی فناوری اطلاعات و ارتباطات
مهندسی تکنولوژی عمران - آب و فاضلاب
مهندسی اجرایی عمران
علمی کاربردی حسابداری ( حسابداری )
مهندسی تکنولوژی معماری
علمی کاربردی - معماری ( معماری )
آموزش علوم تجربی

کارشناسی ارشد

مهندسی تکنولوژی الکترونیک

راه های ارتباطی دانشگاه آزاد آستانه اشرفیه
آدرس : آستانه اشرفیه، میدان جمهوری، بلوار معین، دانشگاه آزاد اسلامی آستانه اشرفیه

اطلاعات تماس : ۴۲۱۲۵۰۳۰-۰۱۳

تلفن های مستقیم :

آموزش: ۴۲۱۲۵۱۶۹-۰۱۳

معاونت: ۴۲۱۳۷۴۹۲-۰۱۳

امورمالی: ۴۲۱۲۵۰۳۰-۰۱۳

دفتر ریاست: ۴۲۱۳۶۰۳۰-۰۱۳

فاوا: ۴۲۱۳۵۷۴۷-۰۱۳

اطلاعات(نگهبانی): ۴۲۱۲۵۰۳۰-۰۱۳

دبیرخانه (فکس): ۴۲۱۳۵۷۵۶-۰۱۳

سامانه پیامکی ارتباط با ریاست دانشگاه
دانشجویان می توانند جهت ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه متن مورد نظر خود را به سامانه زیر ارسال کنند. فقط کافی است در ابتدای متن ارسالی عدد ۰ نیز تایپ شود.

شماره سامانه: ۳۰۰۰۲۲۲۲۲۶

انتهای پیام/