دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه

کد : 10014

«دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه»

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه با هدف گسترش آموزش عالی در سال 1386 به صورت مرکز دانشگاهی و با 5 رشته کاردانی شروع به فعالیت نمود که با تلاش و همدلی پرسنل و ریاست وقت واحد و همچنین مساعدت مسئولین شهر موفق به انجام اقداماتی در حوزه آموزشی، فرهنگی و بنیادی در جهت حفظ و  توسعه شد که در نتیجه این اقدامات در سال 1389 موفق به ارتقاء از مرکز دانشگاهی به واحد دانشگاهی گردید.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه هم اکنون با دارا بودن حدود 900 نفر  دانشجو در 40 رشته تحصیلی در مقطع کاردانی و کارشناسی نقش بسیار مهمی در حوزه آموزشی، فرهنگی و بنیادی در سطح شهرستان دارد.

در راستای تحقق سند چشم انداز  جمهوری اسلامی و تحقق اصل 44 قانون اساسی، دانشگاه آزاد اسلامی  واحد آستانه اشرفیه  هم اکنون دارای 30788 مترمربع زمین تملیک شده با فضای ساخته شده آموزشی، پژوهشی، رفاهی و ... به میزان 3194 مترمربع، به عنوان یکی از دانشگاه های مطرح شهرستان در حال فعالیت می باشد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستانه اشرفیه با داشتن کادر هیات علمی مجرب و تعداد 19 نفر با مرتبه های علمی دانشیاری، استاد یاری و مربی و همچنین دارا بودن 16 نفر در بخش اداری علاوه بر نقش آموزشی و پژوهشی خود در شهرستان نقش بسزایی در ایجاد اشتغال در شهرستان دا شته است.

در این واحد دانشگاهی 5 کارگاه تخصصی برای رشته های فنی، 2 آزمایشگاه آموزشی و تحقیقاتی، 2 سایت کامپیوتر مجهز، 13 کلاس درس مجهز به ویدئو پروژکتور و چندین بخش آموزشی و رفاهی دیگر وجود دارد که در ادامه بصورت مصور معرفی می گردند.

  •         تعداد کل دانشجویان تا امروز 4000 نفر 
  •        تعداد کل فارغ التحصیلان تا امروز 3000 نفر